Yderligere information
| Vægt | 3000 g |
|---|
420,00 kr.
Bubs Cool Cola Skalle
Bubs Cool Cola Skalle er vingummi formet som små kranier med en klassisk colasmag. Slikket har en blød konsistens og er dækket af sukker, som giver en sød og let syrlig smag. Perfekt til bland selv-slik, fest eller som en sjov snack til dem, der elsker cola-slik.
Ingredienser
Sukker, glukose-fruktose sirup, vand, majsstivelse, surhedsregulerende middel (æblesyre, natriumcitrat), aroma, farvestoffer (E150d).
Næringsindhold pr. 100 g
| Næringsstof | Indhold |
|---|---|
| Energi | 1442 kJ / 345 kcal |
| Fedt | 0 g |
| heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 84 g |
| heraf sukkerarter | 47 g |
| heraf polyoler | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Kategorier:
vingummi, colaslik, Bubs, vegansk slik, gelatinefrit slik
Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.