Yderligere information
| Vægt | 3200 g |
|---|
448,00 kr.
Bubs Stora Surskallar Lemon Raspberry
Store, syrlige og farverige skalleformede vingummier med en intens frugtsmag og en lækker syrlig overflade. En af de mest populære klassikere fra BUBS – perfekt til dem, der elsker stort, blødt og syrligt slik i pick & mix.
Sukker, glukose-fruktosesirup, vand, majsstivelse, surhedsregulerende middel (æblesyre, natriumcitrat), aroma, farvestoffer (sort gulerodskoncentrat, E100).
| Næringsstof | Mængde |
|---|---|
| Energi | 1442 kJ / 345 kcal |
| Fedt | 0 g |
| – heraf mættet | 0 g |
| Kulhydrat | 83 g |
| – heraf sukkerarter | 60,7 g |
| – heraf polyoler | 0 g |
| Protein | 0,1 g |
| Salt | 0,1 g |
Slik, Vingummi, Syrligt, Vegansk, Gelatinefri, Skaller
Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.