Yderligere information
| Vægt | 1300 g |
|---|
182,00 kr.
Bubs Sure Skumruder
Syrlige, bløde og farverige skumruder fra BUBS med en frisk frugtsmag og en lækker luftig konsistens. Et vegansk og gelatinefrit skumslik, der passer perfekt i enhver pick & mix-blanding og især tiltaler dem, der elsker syrligt, blødt og frugtigt slik.
Sukker, glukose-fructosesirup, majsstivelse, vand, surhedsregulatorer (æblesyre, natriumcitrat), kartoffelprotein, aroma, farvelægning (E150b, E141, E100).
| Næringsstof | Mængde |
|---|---|
| Energi | 1468 kJ / 351 kcal |
| Fedt | 0 g |
| – heraf mættet | 0 g |
| Kulhydrat | 87 g |
| – heraf sukkerarter | 61 g |
| – heraf polyoler | 0 g |
| Protein | 0,4 g |
| Salt | 0,1 g |
Slik, Skum, Syrligt, Vegansk, Gelatinefri
Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.