
Smirnoff Red vodka 37,5%
139,00 kr.
Smirnoff Red Vodka 37,5 %
Klassisk og verdenskendt vodka med en ren, mild og balanceret smag. Smirnoff Red (No. 21) er tredobbelt destilleret og filtreret gennem kul, hvilket giver en klar og neutral vodka, der er ideel både ren, med is eller som base i cocktails og drinks. En sikker klassiker til både fest og bar.
Ingredienser
Vand, kornbaseret alkohol.
Næringsindhold pr. 100 ml
| Næringsstof | Mængde |
|---|---|
| Energi | ca. 975 kJ / 235 kcal |
| Fedt | 0 g |
| – heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrater | 0 g |
| – heraf sukkerarter | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Alkoholindhold:
37,5 % vol.
Kategorier:
Spiritus, Vodka, Alkohol




Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.